Bahçe Salıncağı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bahçe peyzajlarının vazgeçilmezleri olan salıncaklar ve çardaklar, bahçeli evler için özel bahçe ürünleri ve aksesuarlarıdır. Alternatif seçeneklere sahip olduğu için dilediğiniz bahçe peyzajını profesyonel bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bahçe salıncağı seçerken bahçe de yer alan bitkilere ve bahçe oturum mobilyalarına özel göstermeli, gölgeli salıncak tercih ederek salıncağı oturum alanının bir parçası haline getirebilirsiniz. Bahçe de keyifli bir şekilde vakit geçirmek istediğinizde veya akşamın serin havasının tadını çıkarmak istediğinizde rattan salıncak modellerini tercih edebilirsiniz. Gölgelikli ve gölgeliksiz olarak iki farklı modele sahip olan salıncakları tercih ederek bahçe ürünleri ile kolayca dekore edebiliyorsunuz. Balkon salıncak modellerini bahçe de kullanabilir veya bahçenize özel bir tasarım yapabilirsiniz. Bahçe için ahşap veya metal salıncak tercih edebileceğiniz gibi ip ile yapılmış ve özel olarak örülmüş olan salıncakları da tercih edebilirsiniz.

Baharı yarıladık. Yaz ayları kapıda. Balkon ve bahçe sefaları olmadan yazın keyfinin tam anlamıyla çıkarılamayacağına inanıyorum. Bahçede veya balkonda sefa sürmenin en güzel araçlarından biri de şüphesiz bahçe salıncakları. Özellikle salıncak sefası sürmüş, bu zevki tatmış biriyseniz bunun ne anlama geldiğini çok iyi bilirsiniz.

Akşamüstü uzanıp yavaş yavaş salınırken kitap okumanın ya da akşam karanlığı çökünce hafif hafif esen rüzgarın ninnisiyle salıncakta kısa bir şekerlemenin keyfini tarif etmeye kelimeler yetmez.

Fakat bu keyfi yaşamak isterken, yaz boyu keyfinizi kaçıracak durumlar yaşamamanız için, salıncak seçimi konusunda birkaç ipucu vermenin faydalı olacağını düşündük.

Bahçe salıncağı konusunda çok sayıda alternatif bulunuyor. Salıncak seçeneklerindeki çeşitlilik başta salıncakların boyutlarından kaynaklanıyor. Salıncakların kaç kişilik oldukları, yatırılabilme özelliğine sahip olup olmadıkları, salınma mekanizmaları ve malzemeleri de yelpazeyi genişleten diğer değişkenler.

Bu yazı bir med bir cezir olarak geçirmek istiyorsanız ve bir bahçe salıncağı almak istiyorsanız, bu yazıyı okumadan alışverişe çıkmamanızda yarar var. Eğer yazın salınmak istiyor ama büyük bir bahçe salıncağı için yeterli alana veya bütçeye sahip değilseniz, sizin için de alternatifler mevcut. Bu yazıda hamak ve tek kişilik armut salıncaklar konusunda da faydalı ipuçları bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.